Noskaidrot, kura tvaika barjeras puse jānovieto uz dažādām virsmām

Bez tvaika barjeras izolācijas kalpošanas laiks būs īss. Mitrums iekļūst materiāla slāņos un lēnām to iznīcina. Tas jo īpaši attiecas uz auksto sezonu, kad temperatūras starpība starp iekštelpām un ārpusi ir ievērojama.

Šī iemesla dēļ mājā veidojas tvaika daudzums, kam ir netraucēti jāatstāj māja. Lai pareizi uzstādītu mitruma barjeru, ir jāzina, no kuras puses tvaika barjera jāuzstāda.

Sagatavošanās tvaika barjeras ieklāšanai

Разбираемся, какой стороной класть пароизоляцию на различные поверхности

Tvaika barjera uzlabos ēkas ekspluatācijas īpašības

Sagatavošanas darbu laikā jāizvēlas materiāls, kas tiks izmantots tvaika barjerai.

Šobrīd tirgū ir pieejami dažādi risinājumi, kas piemēroti darbam uz grīdas plātnēm, griestiem, zem jumta, uz sienām vai pat uz grīdas:

  • Uzstādot tvaika barjeru uz koka konstrukcijām: griestiem, sienām vai grīdām, vēlams izmantot membrānu plēves, kas paredzētas šādiem gadījumiem.
  • Jebkura materiāla grīdām – mastikas uz polimēru un bitumena bāzes.
  • Griestiem, dažādām sienu virsmām un grīdām ir piemērots universālais IZOSPAN, kas lieliski izolē konstrukcijas pret mitruma un kondensāta uzkrāšanos.
  • Betona vai koka sienām ir piemērota folija, putupolistirols, kā arī megaizolācija.

Ja virsmas nav pareizi sagatavotas, tvaika barjera nebūs efektīva. Sākotnējo darbu apjoms ir atkarīgs no tā, no kāda konkrētā materiāla māja ir uzbūvēta, kādas ir tās sienas, grīda vai griesti un vai tiek plānota jaunceltne vai nolietotas ēkas kapitālais remonts.

Virsmas sagatavošanas iespējas atkarībā no materiāla:

  • Būvējot koka māju no nulles, vispirms visas konstrukcijas daļas ir jāimpregnē ar speciāliem kukaiņu atbaidītājiem, kas paredzēti grīdas pamatnei, griestiem un sienām. Jāizmanto arī īpaši impregnējumi pret pelējumu, pelējuma sēnīti un uguni. Kad viss iepriekš minētais ir pabeigts, var uzstādīt tvaika barjeru.
  • Renovācijas laikā tiek noņemts novecojušais grīdas segums un visi izolācijas slāņi. Visas virsmas tiek notīrītas, piesūcinātas ar līdzekļiem un tikai pēc tam uz tām tiek uzklāts tvaika izolācijas materiāls.

Betona ēkām nav nepieciešama atsevišķa virsmas apstrāde ar speciālām vielām, vienkārši notīriet sienas, grīdu vai griestus.

Tvaika barjera novērš pelējuma, pelējuma un puves veidošanos koka ēkās. Uzstādīšana neprasa daudz iemaņu, pietiek pareizi sagatavot virsmas un zināt dažas detaļas.

Tvaika barjeras uzstādīšana uz griestiem

Darbu laikā bieži rodas jautājums: kurā pusē uz griestiem ir tvaika barjera un kā to pareizi uzstādīt? Atbildi uz šo jautājumu atradīsiet šajā rakstā.

Vispirms jums jāzina, kur griestu tvaika barjerai ir priekšējā un aizmugurējā puse. Parasti tvaika barjerai ir gluda un raupja virsma. Rupjākā virsma vienmēr ir vērsta pret izolācijas slāni, bet gludā virsma – pret ārpusi.

Ja rodas šaubas, varat paņemt nelielu materiāla gabaliņu un apklāt ar to krūzi ar karstu ūdeni. Kondensāts nogulsnējas tajā pusē, kas paliek ūdensnecaurlaidīga.

Norādījumi par tvaika barjeras uzstādīšanu uz griestiem

Pirms uzsākt tvaika izolācijas uzklāšanu uz griestiem, ir jānotīra visi nelīdzenumi, kas nepārsniedz 5 mm, jānovāc putekļi un netīrumi, jāgruntē un jāizžāvē.

Atkarībā no materiāla īpašībām tvaika barjeru visbiežāk uzstāda uz iekšējiem griestiem vai griestu plāksnēm.

Ja klimats ir tāds, ka ziemā temperatūra var pazemināties līdz zemam līmenim, un sienas nav pārāk biezas, ieteicams ieklāt tvaika barjeru gan iekšpusē, gan ārpusē.

  • Tvaika izolācijas materiālu parasti piestiprina pie virsmas ar skavotāju.
  • Īpaša uzmanība jāpievērš stūriem, jo materiālam ir nedaudz jāpārsedz sienas ap griestu perimetru.
  • Materiālam jābūt vienā gabalā, un nedrīkst izmantot vairākus gabalus. Ir svarīgi, lai auduma mala pārklāj stūri.
  • Uzstādot tvaika izolācijas plēvi, tās virsmai jābūt pēc iespējas izstieptai. To uzstāda tikai pēc tam, kad siltumizolācijas slānis jau ir uzklāts.
  • Starp griestu sijām uzstādīto plēvi piestiprina ar naglām ar speciālām platām naglu galviņām; attālumam starp tām jābūt aptuveni 30 cm.
  • Folijas paneļu līmēšana uz griestiem jāveic ar pārklājošām šuvēm. Savienojumi ir aizlīmēti ar lentu.

Dažkārt tvaika barjeru uzstāda uz griestiem bez izolācijas slāņa, un tādā gadījumā plēvi var piestiprināt pie griestiem ar plastmasas vai koka līstēm, kuras piestiprina pie griestiem ar skrūvēm. Attālumam starp līstēm jābūt nelielam, un stiprinājuma punktiem jābūt ne vairāk kā 30 cm.

Ja siltumizolācijas materiāls tiek uzklāts uz tvaika barjeras, tvaika barjera nav atsevišķi jānostiprina. Varat visu salabot uzreiz.

Dažādu veidu tvaika barjeru piestiprināšana pie griestiem

Разбираемся, какой стороной класть пароизоляцию на различные поверхности

Vieglāk ir izolēt griestus, ja ir divi cilvēki

Lokšņu tvaika un siltumizolācijai ir nepieciešama īpaša uzstādīšanas pieeja.

Vispirms tiek instalēta īpaša profilu sistēma.

Tie var būt koka dēļi vai speciālas alumīnija sloksnes. Ar pēdējiem ir daudz vieglāk strādāt, jo tie ir paredzēti šim nolūkam.

Tām ir īpašas rievas, kurās tiek piestiprinātas loksnes. Lai izvairītos no spraugām starp griestiem un sienām, ir jāaizņem neliela sienas daļa.

Pastāv tvaika barjeras veids, kas izgatavots no jumta paplāksnes, un šo darbu sauc par “stiklojumu”. Šo materiālu uzklāj uz sagatavotās grīdas virsmas. Līmēšanas laikā tiek izmantots karsēts bitumens vai mastikas, kas tiek uzklāts, neizlaižot vietas.

Ja ir grīdas šuves vai stūri, materiāls jāuzstāda ar nelielu pārlaidumu un jāpiestiprina ar lielām naglām uz speciālas līstes. Salieciet materiāla malas zem izolācijas.

Ja izmantojat krāsotu griestu tvaika barjeru, visbiežāk izmanto bitumena mastiku, laku vai karsto bitumenu. Lakai jābūt uz hlorēta kaučuka vai polivinilhlorīda bāzes. Mastika tiek uzklāta ar speciālu smidzināšanas pistoli.

Pārklājums tiek uzklāts divas reizes, un pirms otrā pārklājuma uzklāšanas ir obligāti jāļauj nožūt pirmajam slānim.

Tvaika barjeras uzklāšanas īpatnības siltumizolācijai

Veicot darbus, ir ļoti svarīgi ņemt vērā, no kuras puses tvaika barjera ir piestiprināta pie izolācijas. Ja šajā posmā tas netiks izdarīts, siltumizolācija nebūs efektīva.

Visiem folijas tipa materiāliem ir viens noteikums: folija jāieklāj tā, lai gludā virsma būtu siltumizolācijas pusē, bet raupjā virsma – telpas iekšpusē.

Šis noteikums attiecas uz sienu, griestu un grīdas aizsardzību pret mitrumu, bet tikai tad, ja materiāla struktūra ir divslāņu. Strādājot ar tvaika barjeru ar alumīnija pusi, spīdīgā virsma jānovieto iekšpusē, bet raupjā virsma – sienas virzienā.

Ja izmanto polipropilēna materiālu, arī raupjajai pusei jābūt vērstai pret telpu, bet gludajai pusei – pret siltumizolāciju. Parasti labas kvalitātes tvaika barjeras tiek piegādātas kopā ar instrukcijām un ieklāšanas norādījumiem.

Tvaika izolācijas ierīkošana uz grīdas

Tvaika izolācijas materiāli jāuzstāda tikai uz sagatavotas grīdas. Šāda veida darbiem isospan ir labākais risinājums. Jums būs nepieciešams arī šim nolūkam piemērots skavotājs un līmlente:

  • Ja folija ir divslāņu, pirmo slāni uzklāj tieši uz koka vai betona grīdas.
  • Materiāls uz sienām jāuzstāda ar aptuveni 5-10 cm pārlaidumu un jānostiprina ar speciālu lentu.
  • Vietās, kur plēve ir salīmēta no diviem paneļiem, slāņi ir papildus jāpiestiprina ar skavotāju. Liekot plēvi, tai jāveido viena loksne bez defektiem. Tam pilnībā jānosedz grīdas laukums.
  • Jebkurš siltumizolācijas materiāls, piemēram, minerālvate, putuplastmasa, putu polistirols vai citi, jānovieto uz tvaika barjeras. Pēc siltumizolācijas slāņa jāuzklāj otrais materiāla slānis, lai pasargātu no mitruma.
  • Tvaika izolācija jānovieto līdzeni siltumizolācijai.
  • Pirmā slāņa raupjā puse ir vērsta pret grīdas pamatni, bet otrā slāņa raupjā puse ir vērsta pret telpu.
  • Pēc pareiza materiālu ieklāšanas tiek uzstādīta galvenā grīda.

Ja tiek izmantota folija ar folijas pusi, tā jāsavieno. Loksnes savienošanai jāizmanto speciāla lente ar alumīnija virsmu.

Slānis ar metālisku spīdumu jānovieto uz telpas pusi, tad viss siltums no tā tiks atstarots un atgriezts mājā.

Dažreiz grīdas tvaika barjerai izmanto speciālu šķidro gumiju. Pamatnei jābūt iepriekš sagatavotai, un virsmai jābūt sausai un bez netīrumiem.

Tad mastiku uzklāj ar otu vai rullīti. Pēc brīža impregnāts izžūst un izveido blīvu plēvi, kas pilnībā atkārto grīdas tekstūru.

Tvaika barjeru veidi

Разбираемся, какой стороной класть пароизоляцию на различные поверхности

Uzlieciet siltumizolāciju uz tvaika barjeras gludās puses

Svarīgs solis siltumizolācijas darbu veikšanā ir pareizā materiāla izvēle.

Vēl nesen vispopulārākais veids, kā pasargāt jumtu no mitruma, bija izmantot pergamentu vai jumta paplāksni.

Mūsdienās tirgus ir piesātināts ar piedāvājumiem, un tehnoloģiskais progress ir gājis tālu – jūs varat iegādāties modernus kombinētos materiālus, kas ir uzticami un izturīgi:

  • Šī plēve ir lieliska barjera tvaikam un novērš kondensāta veidošanos uz sienām, jumta un pašas siltumizolācijas.
  • Folija ar alumīnija folijas slāni. Metāla virsmai piemīt siltuma atstarošanas spēja un lieliskas tvaika izolācijas īpašības. Šāda veida materiālus ir lietderīgi izmantot mitrās telpās: vannas istabās, peldbaseinos, saunās un vannās.
  • Membrānas plēve – tai ir ierobežota tvaiku caurlaidība. Atkarībā no tā stāvokļa tas var mainīt savas īpašības. Palielinoties mitruma līmenim, folija sāk caurlaidīt tvaikus; sausā stāvoklī šī īpašība ir daudz mazāka.
  • Bitumena mastikas ir gaiscaurlaidīgas un saglabā mitrumu.

Tvaika barjeras var izgatavot arī loksnēs vai ruļļos. Atkarībā no tā atšķiras uzstādīšanas tehnoloģija.

Lietojot materiālu ruļļos, velciet to no apakšas uz augšu. Paneli horizontāli nostiprina ar koka latām vai profiliem.

Starp tvaika barjeru un iekšējo apdari atstāj ventilācijas atveri, kurai jābūt vismaz 4 cm platai. Ir svarīgi, lai stiprinājums būtu stingrs.

Tvaika izolācijas loksnes tiek ievietotas iepriekš sagatavotā sekciju rāmī, kurā materiāls tiek ievietots no apakšas uz augšu.

Tvaika barjeras īpašās iezīmes

Tvaika barjeras materiāli ir nepieciešami normālai mitruma cirkulācijai telpā. Īpaša membrāna plēvē novērš mitruma uzkrāšanos izolācijā. Tāpēc ir ļoti svarīgi ievērot vairākus nosacījumus, uzstādot slāni:

  • Ja tiek izmantota membrāna ar vēja un ūdensnecaurlaidīgām īpašībām, tai jābūt ciešā kontaktā ar izolāciju. Ja ir spraugas, materiāls atdziest līdz temperatūrai, kas ir zemāka par izplūstošo tvaiku. Tad membrānas plēve var pārklāties ar plānu ledus kārtiņu un vairs nebūs efektīva.
  • Jānodrošina vismaz 40-50 mm liela tvaika caurlaidība. Taču to izmērs var atšķirties atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem. Īpaši svarīgi ir saglabāt līdzsvaru lieliem jumtiem vai jumtiem ar blīvu slīpuma leņķi, kuros gaisa cirkulācija ir sliktāka.
  • Tvaiku daudzums, kas izplūst caur sistēmu, ir jāsamazina līdz minimumam.

Tvaika barjerai ir viena svarīga funkcija – tā novērš mitruma nokļūšanu uz izolācijas slāņa. Taču tas vēl nav viss, jo, izmantojot silikāta vai polistirola siltumizolācijas materiālus mājokļos, membrāna kalpos kā barjera atsevišķām šķiedrām un gaistošām vielām, kas var būt kaitīgas veselībai.

Gaiss neizplūst caur spraugām un spraugām konstrukcijā, un mājā saglabājas patīkams siltums.

Labs padoms tvaika barjeras uzstādīšanai

Plānojot tvaika barjeras uzstādīšanu, vispirms ir jāzina, kurām vietām jāpievērš īpaša uzmanība. Mitruma barjeras materiāls jāuzstāda vietās, kur virsma kļūst par robežu starp silto un auksto gaisu.

Šādas vietas visbiežāk ir pagrabi, griesti, jumti, bēniņi, bēniņi un sienas. Koka ēkām ir jāpievērš īpaša uzmanība tvaika barjerām:

  • Slānis, kas aizsargā pret mitruma plūsmu, jānovieto ar gludo pusi pret siltumizolācijas materiālu, lai tvaiks neiekļūtu, nerastos puve vai sēnīte un netiktu zaudēts siltums. Tas ir īpaši svarīgi koka ēkām.
  • Ja sienas ir termiski izolētas no ārpuses, tvaika izolāciju uzstāda ārpus telpas. Ja siltumizolācija ir uzstādīta no iekšpuses, mitruma barjeras plēve jāuzstāda arī no šīs puses.
  • Visbiežāk sastopamā kļūda ir vaļīgs folijas savienojums ar siltumizolāciju.
  • Līmējot tvaika izolācijas membrānu šuves, izmantojiet vismaz 10 cm platu līmlenti.
  • Veicot darbus pie logu ailēm, cilvēki bieži aizmirst atstāt nelielu folijas rezervi deformācijas vai saraušanās gadījumā. Tam jābūt 2-3 cm liektam.
  • Folija jāaizsargā no saules stariem, jo atklātā virsma var kļūt nederīga jau pēc vienas sezonas.
  • Lai savienotu foliju ar folijas virsmu, jāizmanto metāla līmlente.

No vienas puses, tvaika barjeru būvdarbi neprasa lielas iemaņas, tomēr ir vēl daži sīkumi, kas jāņem vērā. Folijas ieklāšanas pamatnosacījums ir tās pareizā puse attiecībā pret siltumizolāciju. Parasti nav grūti noteikt materiāla aizmugurējo un sejas pusi.

Aigars Tomsons
Aigars Tomsons
Rate author
Remontinfo.eu
0 0 votes
Рейтинг статьи
Subscribe
Notify of
guest

0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments