Kādam nolūkam jums ir nepieciešams celtniecības fēns: kā to pareizi lietot

Siltuma pistole ir jaudīga ierīce (930-2300 W), kas ir vairākas reizes jaudīgāka par parasto fēnu, ko izmanto frizieri.

Gaisa padeves temperatūra ir 650 °C.

Ņemot vērā modeli un tā galvenos uzdevumus, izlaide var svārstīties dažādos diapazonos. Kādam nolūkam ir paredzēts celtniecības fēns?

Izmantošanas iespējas var ierobežot tikai tās personas prasmes, zināšanas un prakse, kura to izmanto.

Для чего нужен строительный фен: как правильно пользоваться инструментом

Vecās krāsas noņemšana

Tālāk ir tikai dažas no funkcijām:

  • Dažādu virsmu žāvēšana.
  • Metāla detaļu lodēšana.
  • Metāla savienojumu sildīšana pirms demontāžas.
  • Līmeņu uzsildīšana pirms lietošanas.
  • Līmēšanas slāņa sildīšana, lai atdalītu salīmētās daļas.
  • Plastmasas detaļu metināšana un formēšana, piemēram, PVC caurules izliekuma veidošana).
  • Lakotu un krāsotu virsmu karsēšana, lai atvieglotu pārklājuma noņemšanu.
  • Saldētu ūdens cauruļu sildīšana.
  • Uguns aizdedzināšana.

No tā ir skaidrs, ka celtniecības karstspuldzes galvenā funkcija ir sildīšana. Siltuma lielgabals jau izspiež no tirgus pazīstamo pūtēju, jo tā lietošanai nav nepieciešami papildu uzliesmojoši šķidrumi, tas darbojas ar elektriskā tīkla palīdzību, tam ir viegli vadāma jaudas kontrole un gaisa padeve.

Kontrolierīces

Tehniskais žāvētājs ir ļoti viegli lietojams, un ar to var tikt galā jebkurš iesācējs, nemaz nerunājot par pieredzējušiem profesionāļiem. Konstrukcija ir vienkārša, visi vadības elementi atrodas uz noteiktas korpusa puses vai uz roktura. Vienkāršās ierīcēs ieslēgšanas poga regulē temperatūru, un tai ir vairākas pozīcijas. Regulēšanai ir savienots īpašs slīdnis.

Profesionālie modeļi ir aprīkoti ar elektronisku temperatūras kontroles sistēmu, un tiem ir atsevišķas pogas vai rullīši temperatūras izvēlei. Gaisa plūsmas ātrumu nevar mainīt atsevišķi; tas ir atkarīgs no temperatūras un tiek regulēts automātiski. Iemesls tam ir tāds, ka uzkarsēta spole ir jādzesē, citādi instruments var izdegt.

Šī ir kontroles galvenā daļa. Lai gan siltuma lielgabals ir droša ierīce, tas ir aprīkots ar drošības funkcijām, kas nodrošina vēl drošāku darbību.

Pirmā lietošana

Pirmo reizi lietojot ierīci, kad tā tiek pieslēgta, rodas dedzināšanas smaka – tas ir normāli, ja ierīce ir jauna. Uzkarsējot spirāli, ražošanas putekļi un liekais tauki sadeg, un smaka ātri izzūd.

Для чего нужен строительный фен: как правильно пользоваться инструментом

Pirmā lietošana

Ražotājs iesaka darba sākumā un beigās darbināt instrumentu dažas minūtes ar zemāko sildelementa intensitāti vai dzesēšanas režīmā. Tas novērsīs pēkšņas temperatūras izmaiņas un pagarinās darbarīka kalpošanas laiku.

Lai gan tehniskā ierīce ir droša, tomēr jāievēro vispārējie drošības principi:

  • Lietojot instrumentu, lietojiet aizsargbrilles un cimdus.
  • Siltuma pistoli izmantojiet labi vēdināmā vietā, jo, karsējot ierīci, gaisā var izdalīties toksīni.
  • Izmantojiet eņģes vai speciālus pakaramos, lai pasargātu ierīci no darbības traucējumiem.
  • Bažas rada kūstošas plastmasas smaka.

Kā noņemt krāsojumu

Pēc karsta gaisa strūklas karsēšanas veco koka priekšmetu krāsojumu var viegli noņemt. Ir grūti noņemt krāsu no metāla un vēl grūtāk no karstumizturīgiem plastmasas izstrādājumiem. Plaša uzgalis ir ērts lielu virsmu tīrīšanai, taču, lietojot siltuma pistoli, neaizmirstiet valkāt cimdus un aizsargbrilles.

Strādājot ar krāsotām virsmām, iestatiet temperatūru un gaisa plūsmu uz pilnu jaudu (500-650°C). Efektīvāk ir sildīt virsmu nelielos laukumos 2-6 cm attālumā. Uzkarstot krāsas pārklājumam, tas uzbriest, nolobās un sāk atdalīties no virsmas, un tas nekavējoties jānoskrāpē ar skrāpi, vienlaikus turpinot karsēt nākamo apstrādājamās virsmas daļu.

Ar to var viegli noņemt krāsu no plakanām virsmām vai šaurām malām, kas nav asi noapaļotas. Pārklājums tiek nokasīts, izmantojot metāla suku. Šādi noņemot krāsu, ir svarīgi, lai priekšmeti, kas ir jutīgi pret augstu temperatūru, atrastos tālu no karstā gaisa plūsmas virziena. Apstrādātā virsma pirms pārkrāsošanas ir viegli jānoslīpē.

Īpaša leņķveida smidzināšanas galviņa, kas virza gaisa strūklu noteiktā virzienā, ļauj viegli noņemt krāsu pat no logu rāmjiem, nebojājot stiklu.

Plastmasas cauruļu savienošana

Для чего нужен строительный фен: как правильно пользоваться инструментом

Fēna lietošana

Vairākās situācijās polipropilēna cauruļu apstrādei var izmantot rūpniecisko fēnu:

  • Divu vai vairāku caurules daļu lodēšana.
  • Visu veidu veidgabalu izgatavošana.
  • Saliekot elkoni no dažādām daļām.
  • Plastmasas savienošanai profesionāls fēns ir aprīkots ar deflektoru – speciālu uzgali ar atbilstošu pārklājumu, pie kura izkususī plastmasa nepielipst.

Fēns tiek novietots uz galda, regulējot gaisa plūsmu tā, lai tā būtu pēc iespējas zemāka. Sprauslu uzkarsē līdz vajadzīgajam stāvoklim, un abu plastmasas gabalu gali tiek piestiprināti pie tās. Tiklīdz polipropilēns kļūst mīksts, caurules nekavējoties tiek saspiestas kopā. Šādā veidā tās tiek turētas kopā apmēram 30 sekundes. Tas būs pietiekami ilgs laiks, lai tās savienotos un sacietētu.

Izmantojot karstā gaisa pistoli, iegūsiet ļoti izturīgu un izturīgu savienojumu.

Šuves metināšana

Procedūra:

  • Vispirms ir jāpārliecinās, ka remontējamā daļa sakrīt ar stieņa materiālu. Piemēram, ja detaļa ir izgatavota no plastmasas, tad arī stienis noteikti ir izgatavots no plastmasas.
  • Nākamais solis ir metināmās vietas attīrīšana no šūnām. Šim nolūkam ir piemērots parasts smilšpapīrs, kā arī vīle vai speciāla slīpmašīna. Tāpēc ir nepieciešams rūpīgi notīrīt plastmasas detaļu malas tieši tajā vietā, kur tiks metināts lūzums. Optimāli ir izmantot līdz pusotra centimetra garu intervālu, gan no vienas, gan no otras puses.
  • Polipropilēna detaļa jāsamontē pa daļām vai elementi jāsagatavo metināšanai, piemēram, kā citu metināšanas veidu gadījumā, ieskaitot pat piemērotus polietilēna savienojumus. Pēc tam stieni, kas no vienas puses ir smails, piestiprina pie sagatavotā savienojuma, kas jau ir notīrīts.
  • Tūlīt pēc tam, kad apstrādājamais lodmetāls sāk kausēties, plastmasa ir uzmanīgi jāiespiež. Piemērojot spiedienu uz to. Šādā veidā jūs varēsiet šo lodējumu iegremdēt pārrāvumā. Pēc darba pabeigšanas uz apstrādājamā laukuma bieži vien var palikt neliels daudzums lieko stieņu. Tas ir jānoņem, un to var izdarīt ar karstu fēnu.

Ar šīm vienkāršajām manipulācijām polipropilēna metināšanu var uzskatīt par pabeigtu. Tomēr ir labi noslīpēt virsmu, lai tā būtu pilnīgāka. Tagad ikviens var saprast, kā strādāt ar celtniecības fēnu.

Folijas metināšana

Pēdējos gados ļoti populāra ir kļuvusi PVC plēvju metināšanas metode, kurā izmanto pastiprinātu karsta gaisa plūsmu un spiedienu. Savdabīgs fēns. Karsēšanas temperatūra sasniedz 700º C. Prakse rāda, ka metināšana, izmantojot karstā gaisa metodi, veicina to, ka sanāk absolūti viengabalains un monolīts audekls. Tiek atzīmēts, ka savienojumi ir ļoti izturīgi, bez jebkādām problēmām un spēj izturēt milzīgas slodzes.

Metināšana ar karstu gaisu, izmantojot uzpildes materiālu, ir universāls instruments, kas lieliski piemērots visu veidu polipropilēna cauruļu montāžai. Arī dažu grīdas segumu, piemēram, linoleja un citu ūdensnecaurlaidīgu higroskopisku materiālu un tamlīdzīgu materiālu ražošanā.

Aigars Tomsons
Aigars Tomsons
Rate author
Remontinfo.eu
0 0 votes
Рейтинг статьи
Subscribe
Notify of
guest

0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments