Stiepšanās griestu smaka: kāpēc un kā no tās atbrīvoties

Запах от натяжного потолка: почему появляется и как от него избавиться

Jauni stiepjamie griesti uzreiz pārveido telpu. Pilnīgi līdzeno virsmu neietekmē ūdens, tvaiks un uguns. Tas nav dārgs, bet lieliski slēpj nopietnus arhitektūras trūkumus. Vienīgais, kas biedē patērētājus, ir smaka, kas “paliek” telpā kādu laiku pēc uzstādīšanas.

No kāda materiāla smaržo stieptie griesti

Запах от натяжного потолка: почему появляется и как от него избавиться

Stieptie griesti ir divās kategorijās – plēves griesti un auduma griesti. Tās tiek izgatavotas, savijot pavedienus un pēc tam impregnējot ar īpašu poliuretāna savienojumu. Uzstādīšanas laikā šādam audumam nav smaržas vai ir tikai neliela smarža. Pēc 1-2 stundām tas iztvaiko bez pēdām.

Folijas griesti ir izgatavoti no PVC – polivinilhlorīda, kam pievienotas dažādas krāsvielas un piedevas. Ja ražotājs izmanto kvalitatīvus materiālus, nepatīkamā smaka izzudīs 1-2 dienas pēc uzstādīšanas. Galvenais ir labi vēdināt telpu. Labas kvalitātes griesti no Vācijas un Francijas.

Par sliktākajiem tradicionāli tiek uzskatīti griesti no Ķīnas. Uzkarsēta līdz 60-70 °C, folija izdala dažādas intensitātes gumijas vai plastmasas smaržu. Tas tiek uzskatīts par normālu un nav kaitīgs cilvēkiem. Pēc 3-5 dienām tas pilnībā izzudīs no telpas.

Ja pēc uzstādīšanas cilvēkiem parādās acu slimības, pietūkums degunā un kaklā vai izsitumi, ir svarīgi atbrīvoties no bojātā materiāla.

Uz ko norāda šī smaka?

Ilgstoša, slimīgi salda smarža, kas telpā parādās pēc griestu uzstādīšanas, nav norma. To var sajaukt ar lētu amatniecības krāsu, piemēram, guaša, smaržu, un tā var norādīt uz toluola un fenola klātbūtni audumā. Šīs vielas ir ļoti bīstamas veselībai, īpaši maziem bērniem. Lielā koncentrācijā toluols un fenols izraisa stipras galvassāpes, ģīboni un vispārēju vājumu.

Nekvalitatīva folija ļoti ilgi izdala spēcīgu aromātu, un nekādas vēdināšana situāciju neuzlabos. Tā ir īpaši spēcīga, ja ir pakļauta tiešiem saules stariem un ja ir uzstādīti gaismas ķermeņi.

Ja pēc uzstādīšanas normāla stiept griesti smaržo

Запах от натяжного потолка: почему появляется и как от него избавиться

Uzstādīšanai tiek izmantota siltuma lielgabals. Protams, apkures periodā griesti smaržos vairāk. Kvalitatīvi griesti daudz mazāk smaržo pēc 3 līdz 5 stundu vēdināšanas. Pēc dažām dienām smarža izzūd pavisam.

Jūs nevarat gaidīt, ka smaržas vispār nebūs. Galu galā tieši impregnēšana piešķir griestiem unikālas konstrukcijas īpašības – mitrumizturību un ugunsdrošību.

Kvalitatīvi stiepjamie griesti nevar izmaksāt daudz lētāk par vidējo cenu būvniecības tirgū reģionā. Pakalpojumu un produktu cenas tajā pašā jomā ietekmē tie paši faktori.

Izejvielu uzglabāšanas apstākļi ietekmē to, cik ilgi būs jūtama nepatīkama smaka. Negodprātīgi ražotāji un celtniecības uzņēmumi bieži vien folijas vēdina vai uzglabā noliktavās ar spēcīgu ventilāciju. Laika gaitā smarža izzūd, un audums tiek uzskatīts par dārgu Eiropas oriģinālu. Vidējam cilvēkam ir pietiekami viegli saprast šo maldināšanu. Ja audums tiek atvests uz būvlaukumu ziemā, tas kādu laiku jāglabā dzīvoklī. Dārgs un kvalitatīvs audekls istabas temperatūrā pēkšņi neizdala apreibinošu smaržu.

Augstas kvalitātes PVC lokšņu smakas cēloņi

Запах от натяжного потолка: почему появляется и как от него избавиться

Ekspluatācijas apstākļiem ir būtiska ietekme uz to, kā “uzvedas” stieptie griesti. Pat labas kvalitātes plēve mitrā vidē kādu laiku smaržo. Tas var notikt virtuvē, virs gāzes plīts vai ja ir uzstādīta elektriskā tējkanna. Vannas istabā smarža saglabāsies nedaudz ilgāk nekā istabā vai gaitenī. Pat tad, ja tos vienā dienā uzstādīja vieni un tie paši meistari.

Ja griesti tika uzstādīti aukstā laikā un nākamajā dienā māja tika apsildīta, dekoratīvais segums var smaržot spēcīgāk. Istabā, kuras augstums nepārsniedz 2,5 metrus, kvalitatīva Eiropas zīmola audekls nedaudz vairāk kairinās jūsu ožas sajūtu nekā telpā, kuras augstums ir 3,5 metri.

Ja jūsu istabā ir logi uz dienvidiem, neierīkojiet ļoti tumšus griestus. Tie piesaista UV starojumu lielāko dienas daļu, tāpēc tiem nepieciešams ilgāks laiks, lai iztvaicētos.

Cik ilgā laikā smarža izgaro?

Smaržas intensitāte ir tieši atkarīga no materiāla sastāva un tā draudzīguma videi:

 • firmas plēve smaržo tikai pirms uzstādīšanas, obligātās sildīšanas laikā un 2-3 dienas pēc uzstādīšanas;
 • vidēji kvalitatīvi griesti nepatīkamu aromātu rada ne ilgāk kā vienu līdz divas nedēļas;
 • viltotas PVC uzlikas vairāk nekā mēnesi izdala spēcīgus ķīmiskus savienojumus.
 • Spēcīga, salda smaka, kas saglabājas līdz pat divām nedēļām pēc regulāras telpas vēdināšanas, norāda uz augstu toksisko savienojumu saturu.

  Eiropas ražotāji ražo produktus, kuru platums nepārsniedz 2,7 metrus. Ja montāžas uzņēmums piedāvā klientam piecu metru platu monolītu paneli, aizbildinoties ar Vācijas vai Beļģijas produkciju, tas ir viltojums.

  Kā ātri atbrīvoties no smakām

  Запах от натяжного потолка: почему появляется и как от него избавиться

  Apzinīgi meistari iesaka klientiem pēc stiepjošo griestu uzstādīšanas nemigt telpā. Viņi nosaka termiņu no 1 līdz 2 nedēļām.

  Ja nav iespējams gulēt citur, ir vērts veikt vienkāršus piesardzības pasākumus:

 • Bieži un regulāri vēdiniet telpu, lai nodrošinātu intensīvu gaisa apmaiņu. 1-2 stundas pēc uzstādīšanas dzīvoklī ir ieteicams radīt spēcīgu caurvēju un doties pastaigā.
 • Nomainiet kvēlspuldzes ar enerģiju taupošiem gaismas elementiem. Vislabāk ir izmantot diodes ierīci.
 • Pēc uzstādīšanas notīriet ar mitru mīkstu drānu un mazgāšanas līdzekli. Bieži vien smaržo nevis paši griesti, bet gan biezais celtniecības putekļu slānis uz tiem, ja uzstādīšana ir veikta pavirši.
 • Daži cilvēki ziņo par skudru un tarakānu kolonijām, kas nāk no nekārtīgiem kaimiņiem. Šie kaitēkļi ar saviem ekskrementiem iezīmē dzīvesvietas. Ja jaunie griesti īsu brīdi izdalīja smaku, bet drīz vien pēkšņi sāka smirdēt, ir vērts izsaukt deratizētāju.

  Vislabāk ir tapetēt pēc PVC griestu uzstādīšanas. Uzstādīšanas laikā vinils var absorbēt dedzināšanas smaku no karstspalvas. Pēc tam tā iztvaikošana aizņem ļoti ilgu laiku.

  Kā pēc uzstādīšanas izvēlēties stieptos griestus bez smakām

  Запах от натяжного потолка: почему появляется и как от него избавиться

  Griesti, kas izgatavoti no vinila plēves, vienmēr ir ar smaku. Kvalitatīvi PVC audekli izdala mazāk intensīvu aromātu un ātri iztvaiko. Lai pilnībā pasargātu sevi no iespējamām toksiskām emisijām, ir vērts nopietni pievērsties izvēlei.

  Labāko piekaramo griestu izvēle ir vadlīnijas:

 • Spilgta reklāma, kas sola lielas atlaides, neko labu neliecina. Kvalitatīvs materiāls vienkārši nevar maksāt mazāk nekā galvenie konkurenti. Ir vērts noteikt vidējo cenu specializētajiem uzņēmumiem savā pilsētā. Bieži vien pārdevēji krāpjas un mērīšanas laikā uzrāda augstāku cenu, nekā norādīts cenrādī.
 • Godīgi uzņēmumi nodrošina atbilstības sertifikāta oriģinālu. Higiēnas sertifikātam ir reģistrācijas numurs. Tās atbilstība tiek pārbaudīta Vienotajā valsts reģistrā “Higiēnas un epidemioloģijas centra” oficiālajā tīmekļa vietnē.
 • Jums nevajadzētu ticēt jebkādām atsauksmēm internetā. Labāk ir pasūtīt stiepjošo griestu uzstādīšanu uzņēmumā, ar kuru ir apmierināti jūsu draugi vai paziņas.
 • Jebkuriem kvalitatīviem PVC griestiem pēc uzstādīšanas būs neliela smaka. Pēc dažiem vēdināšanas reizēm šī problēma būtu pilnībā novēršama. Lai izvairītos no krāpšanas un nekļūtu par krāpnieku upuri, labāk ir iegādāties materiālu no nopietniem uzņēmumiem. Pārdevēji sniegs garantiju saviem produktiem un veselības sertifikātu.

  Aigars Tomsons
  Rate author
  Remontinfo.eu
  Pievieno komentāru