Grīdas izolācija dzīvoklī: materiāli un metodes

Īrniekiem daudzdzīvokļu ēkās, dzīvokļos, kas atrodas virs neapkurinātiem pagrabiem vai ēkas galā, ir neērti, ja grīdas ir aukstas. Un ne tikai – bieži vien tajās sasalst šuves un stūri, telpā veidojas kondensāts, kas agri vai vēlu izraisa grīdas seguma bojājumus un pietūkušas mēbeles. Kā padarīt siltākas grīdas, kādus materiālus izmantot, izolējot grīdas dzīvoklī?

Siltumizolācijas materiāls

Visus izolatorus var iedalīt vairākās grupās atkarībā no to izcelsmes. Katram materiālam ir sava īpaša uzstādīšanas tehnoloģija.

  • Minerālas izcelsmes siltumizolācija. Šajā grupā ietilpst cementa javas ar dažādām modificējošām piedevām, minerālvate, keramzīts.
  • Koks un skaidu plātnes – skaidu plātnes, zāģskaidas, saplāksnis, ekovate.
  • Polimēru grupa – putuplastmasa un tās veidi (cietās plātnes), poliuretāna putas, poliuretāna putas (šķidrie polimēri).
  • Silikāts – stikla vate.

Starp tiem, protams, ir favorīti.

Visizplatītākie grīdas izolācijas veidi dzīvokļos ir šādi materiāli:

Утепление полов в квартире: материалы и способы

Minerālvate. To raksturo augsta siltumizolācija un efektīva skaņas izolācija, izturība pret mitrumu, ugunsdrošību u. c. Izvēloties minerālvates blīvums nedrīkst būt mazāks par 125 kg/m3, pretējā gadījumā vai nu vaļējo vati gandrīz sadrupinās klona svars un tā zaudēs daļu no savām izolācijas īpašībām, vai arī klons grīdas ekspluatācijā “staigās”, kas nākotnē novedīs pie gala grīdas seguma iznīcināšanas. Minerālvate tiek ražota kā:

  • silikātu plāksnes, kurām ir augstas hidrofobās īpašības;
  • tās ir diezgan efektīvas vienslāņu grīdu izolācijā;
  • elastīgi paklāji, kuriem raksturīga augsta elastība un izturība; no vienas puses tie ir pārklāti ar īpašu perforētu papīru.

Keramzīts. Siltumizolācijas slānis no keramzīta tiek izkaisīts pirms segumiem. Slāņa biezums tiek aprēķināts, pamatojoties uz projektu. Ja tā ir pietiekami bieza, ieteicams to aizpildīt ar cementa “pienu” un uzklāt armējošu sietu. Tas neļaus pamatnei kļūt “vaļīgai”, kas nodrošinās, ka segums nākotnē “nesanāks” vai nesaplaisās.

Утепление полов в квартире: материалы и способы

Putupolistirols. Raksturīgās iezīmes:
augsts siltumizolācijas līmenis, zemas izmaksas un izturība. To biežāk izmanto grīdas izolācijai uz zemes, ar apkures sistēmu, virs pagraba. Putu polistirolu var ieklāt uz jebkuras virsmas: betona, koka, metāla vai keramikas flīzēm. Tas ir īpaši efektīvs betona grīdām. Tās uzstādīšana ir ļoti vienkārša – izolācija tiek piestiprināta pie grīdas pamatnes, tiek ielikts armējošais siets un izliets parasts betona segums.

Утепление полов в квартире: материалы и способы

Foamplex. Mūsdienīga izolācija, kas pēc savas struktūras ir putupolistirols. To izmanto dažādu konstrukciju siltumizolācijai. Materiālu raksturo mitrumizturība, zema siltumvadītspēja, laba trokšņu izolācija un izturība. Putu materiāls tiek izmantots jebkuras konfigurācijas virsmas izolācijai. Grīdas siltināšana tiek veikta uz sijām, liekot pamatus ar sekojošu betona maisījuma ielejot.

Kā pareizi izolēt grīdas dzīvoklī

Tālāk ir aprakstīti divi galvenie dzīvokļa grīdas izolācijas veidi.

Утепление полов в квартире: материалы и способы

Vispirms noņemiet visas esošās konstrukcijas līdz pat plātnei. Uz notīrītas un izlīdzinātas virsmas tiek uzstādītas cietās siltumizolācijas plāksnes. Ja siltumizolācijas materiāls ir higroskopisks, ir nepieciešams papildu tvaika barjeras slānis. Virs dēļiem uzliek 4 cm biezu segumu ar pastiprinātu stiepļu sietu.

Lai palielinātu grīdas termiskās izplešanās pretestību, jāuzklāj, piemēram, plāns polietilēna putu slānis, kas novērš saskares ar sienām.

Pēc tam saskaņā ar noteikto procedūru tiek uzklāts apdares slānis. Izveidotā konstrukcija spēj izturēt ievērojamas grīdas slodzes, kas iespējamas dzīvoklī.

Утепление полов в квартире: материалы и способы

Vieglāks variants attiecībā uz grīdas plātnes slodzi ir siltumizolācijas ieklāšana starp sijām, ieklājot tās ar 60 cm soli. Tās tiek novietotas tieši uz betona grīdas plātnes. Virs sijām tiek uzklāts tvaika barjeras slānis, un uz tā tiek uzklāts nepārtraukts “segums” zem grīdas seguma.

Vecās mājās siltumizolācija ir izvietota starp grīdas sijām.

Daži vienkārši veidi, kā izolēt

Утепление полов в квартире: материалы и способы

Izolons. Izolona rulli, kas tiek pārdots ruļļos, novieto uz notīrītas virsmas. Tas ir pielīmēts ar speciālu līmlenti, lai novērstu tā nobīdīšanos. Galīgais pārklājums, teiksim, lamināts, tiek uzklāts tieši uz izolācijas slāņa. Šī metode ir ļoti vienkārša, bet diezgan efektīva.

Ekranē putu polistirols vai putu polietilēns. Labas kvalitātes PE plēvi uzklāj uz sagatavotās virsmas ar pārlaidumu (15 cm) tā, lai tā vismaz 2 cm pārklāj sienas. Savienojumi ir rūpīgi salīmēti. Pēc tam tiek ievietota siltumizolācija un uz tās tiek uzklāts montāžas režģis. Iegūto konstrukciju ielej ar 60-80 mm biezu betona klājumu.

Kokšķiedru plātnes loksnes. Uzklājiet lokšņu materiālu uz sagatavotās virsmas un pārklājiet to ar tvaika barjeru: polietilēna plēvi vai speciālu foliju.

Grīdas apsildes sistēma nav pilnīga bez cauruļu un dažādu elektrības vai ūdensvadu izolācijas.

Утепление полов в квартире: материалы и способы

Ūdens grīdas segums. Uz virsmas tiek uzklāts hidroizolācijas slānis, pēc tam tiek ieklāta folijas izolācija. Pēc tam serpentīna veidā tiek ieklātas metālplastmasas caurules, kuru diametrs parasti ir 20 mm. Tos piestiprina pie grīdas, izmantojot speciālas plastmasas uzmavas, un galus savieno ar stāvvadu. Sistēma obligāti jātestē vismaz 20 stundas. Atstājiet caurules atdzist uz pāris dienām un ielejiet segumu.

Elektriskā grīdas apsildāmā grīda tiek ierīkota aptuveni tāpat kā ūdens grīdas apsildāmā grīda, tikai grīdas apsildāmā grīda tiek vadīta pa elektrisko kabeli. Grīdas apsildes priekšrocība ir arī tā, ka apkures temperatūru var regulēt. Turklāt telpa tiek apsildīta vienmērīgi, jo siltums vienmērīgi sadalās pa grīdas virsmu un vienmērīgi paceļas uz augšu.

Aigars Tomsons
Aigars Tomsons
Rate author
Remontinfo.eu
0 0 votes
Рейтинг статьи
Subscribe
Notify of
guest

0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments